KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14222074
nr 1422 2074
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Oljemålning, "Vårljus över Ringvägen. Signerad, daterad -57. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:45:06
250 kr
250 kr
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson